E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
AFYONKARAHİSAR, SU SPORLARININ MERKEZİ OLUYOR
  Geri
Orjinal Resim

AFYONKARAHİSAR, SU SPORLARININ MERKEZİ OLUYOR

          Afyonkarahisar’a değer katan projelerden biri daha hayata geçti. Yer tahsisi ve çevre düzenlemesi Belediyemiz tarafından yapılan Afyonkarahisar Su Sporları Merkezi'nde (Kano Tesisi) sona gelindi.. Su sporlarının geliştirilmesine önemli katkılar sunacak olan Afyonkarahisar Su Sporları Merkezi faaliyete geçti.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ‘in ve Milletvekillerimizin destekleriyle Akarçay’da yer tahsisi ve çevre düzenleme çalışmaları yapılan, Valimiz Gökmen Çiçek’in girişimleriyle hayata geçirilen ve Türkiye’de şehir merkezine kurulan ilk tesis olma özelliğine sahip Kano Tesisi'nde sona gelindi. Kano sporu artık Afyonkarahisar’da da yapılacak. Tesis, şehir merkezinde Akarçay’ın hemen kenarında Afyonkarahisar Belediyesi’nin tahsis ettiği alanda inşa edildi. Gençlerin çok seveceği kano sporu ile Afyonkarahisar sporun her türlüsüne elverişli il olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

600 M² ALANA SAHİP

          Akarçay rekreasyon alanında Şubat ayında çalışmalarına başlanan Kano Tesisinde inşaat çalışmaları tamamlandı. Tesiste soyunma odaları, antrenör odaları, kafeterya, amfi tiyatro, fitness salonu, toplantı salonu, ofis, mutfak ve mescit bulunuyor. 600 metrekare alana sahip Kano Tesisi’nde başarılı sporcuların yetişmesine olanak sağlanacak. Hedef ise ulusal ve uluslararası müsabakaların yapılması, şehrin spor turizmine katkı sağlanması.

ZEYBEK BAŞKAN TESİSİ İNCELEDİ

          Tesis ile ilgili çalışmaları bizzat takip eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, tesisi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyarete AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ve Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci eşlik etti. Spor şehri Afyonkarahisar’ın spor turizmine katkılar sağladığını belirten Başkanımız Mehmet Zeybek açıklamasında; “Geçtiğimiz yıl Türkiye Kano Federasyonu’ndan gelen arkadaşlar ziyaretleri sırasında Akarçay’ı görmüşlerdi.  Buraya hayran kaldıklarını ve burada kano yarışlarının yapılabileceğini ifade ettiler. Bizde Belediyemize ait olan kafeyi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne tahsis ettik. İhalesi tamamlandı, inşası bitti. Araç gereçler temin edildi ve antrenmanlar başladı. Bu sene içerisinde burada Kano yarışlarının yapılmasını hedefliyoruz. Aynı zamanda Afyonkarahisar’ın gençlerine ve öğrencilerine su sporlarında kendilerini yetiştirmelerine imkân sağlıyoruz. Bu tesis, şehrimizde su sporlarını teşvik etmek amacıyla tasarlanıp hayata geçirilen yeni ve önemli projelerden biri. Nice şampiyonların bu tesiste profesyonel sporcu olmasını arzuluyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Haberin videosu için linki TIKLAYIN

https://we.tl/t-o7sVsoc3UN

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 7.3.2022 10:23:34
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 6.4.2022 12:04:53
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
SAHİPATA SPOR SALONU EYLÜL AYINDA HİZMETTE
 Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, AK Parti Milletvekilimiz Ali Özkaya ve parti teşkilat
BELEDİYE İŞİ GÖNÜL İŞİ
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar sokaklarını karış karış dolaşmaya devam
ZEYBEK BAŞKAN´DAN İŞ İNSANLARINA ZİYARET
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, İscehisar İlçesinde bir dizi ziyaret ve temaslarda bul
5
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi