E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
HAYATİ İNANÇ SEVGİSİ SALONA SIĞMADI
  Geri
Orjinal Resim

Mizahi anlatımı ile güldürürken düşündüren, keyifli sohbeti ile gönüllere dokunan hukukçu, araştırmacı ve eğitimci yazar Hayati İnanç, Afyonkarahisarlılarla buluştu. Belediyemiz tarafından düzenlenen ücretsiz etkinliğe yoğun ilgi gösterildi.

Sevilen isimleri Afyonkarahisar’da ağırlamaya devam ediyoruz. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek öncülüğünde şehrimizde sosyo kültürel etkinlikler artarak devam ediyor. Bu kapsamda ‘Hayati İnanç’ ile söyleşi programı Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Programa Valimiz Gökmen Çiçek, Garnizon Komutanı Osman Alp, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve protokol tam katılım sağladı. Eğitimci Yazar Hayati İnanç, mizahı anlatımı ile dilimiz ve divan edebiyatının güzelliklerini Afyonkarahisarlılarla paylaştı. İnsan hayatına dokunan sözleriyle tanıdığımız, divan edebiyatının yaşayan abidelerinden Hayati İnanç’a ilgi oldukça yoğundu.

SÖZÜN ÜSTADI, HAYATİ İNANÇ’A BÜYÜK İLGİ

Söyleşisinde, Fatih Sultan Mehmet, Şeyh Galip, Yozgatlı Fenni, Necip Fazıl ve Nabi gibi birçok isimden gazel ve divanlardan en güzel beyitler okuyan ve Divan edebiyatı ile ilgili önemli bilgiler verdi. Edebiyatçı Hayati İnanç’ın yorumları izleyicilerden sık sık alkış aldı. 6 asır boyunca dünyada süper güç olan Osmanlı Devleti’nin başarılı devlet adamları, padişahlarından, büyük âlimlerden örnekler veren Av. Hayati İnanç, Sofu Baba Hazretleri’nin Hacı Bayram Veli Hazretleri’ni yetiştirdiğini, Hacı Bayram Veli’nin ise Akşemseddin Hazretleri’ni yetiştirdiğini malum Akşemseddin’in de İstanbul’u fetih eden Fatih Sultan Mehmet’i yetiştirdiğini anımsattı. Türk ve Divan edebiyatı başta olmak üzere birçok edebiyattan da söz eden İnanç, verdiği örneklerle geçmiş ile günümüz arasında kıyaslamalarda bulundu.

Günlük yaşantılardan da örnekler veren İnanç, “Bize lazım olan eğlence değil, neşedir. Eğlence ahmakça bir avunmadır ve sizler eğlenmiyorsunuz sadece içinizdekileri o an bastırıyorsunuz. Onu gürültülü bir şekilde örtmeye çalışıyorsunuz. Neşe ayrıca gönülden gönüle geçerek olur. Eğer ki bir gönül kurumuşsa, o gönülden bir iş çıkmaz.” diyerek programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Program sonunda Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Eğitimci Yazar Hayati İnanç’a çiçek takdiminde bulundu. Katılımcılara seslenen Başkanımız Mehmet Zeybek önemli isimleri şehrimizde ağırlamaya devam edeceklerini belirtti. Sosyal etkinlikleri arttırdıklarına dikkat çeken Zeybek Başkan tüm katılımcılara ve Hayati İnanç’a teşekkürde bulundu. Program hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 16.3.2022 09:47:42
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 8.6.2022 10:08:38
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
SAHİPATA SPOR SALONU EYLÜL AYINDA HİZMETTE
 Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, AK Parti Milletvekilimiz Ali Özkaya ve parti teşkilat
BELEDİYE İŞİ GÖNÜL İŞİ
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar sokaklarını karış karış dolaşmaya devam
ZEYBEK BAŞKAN´DAN İŞ İNSANLARINA ZİYARET
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, İscehisar İlçesinde bir dizi ziyaret ve temaslarda bul
6
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi