E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
TEKNOFEST ÖNCESİ HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI
  Geri
Orjinal Resim


TEKNOFEST ÖNCESİ HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

        Büyük Taarruzun 100. Yılı dolayısıyla Belediyemizin destekleriyle yarın (9 Ağustos) Motor Sporları Merkezinde başlayacak olan TEKNOFEST Uluslararası ve Liseler arası İHA yarışmaları öncesi hazırlıklar tamamladı.

       Afyonkarahisar’ı ilklerin şehri yapmak için gece gündüz demeden çalışan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, özellikle son dönemde ülke genelinde büyük ilgi gören TEKNOFEST Uluslararası ve Liseler arası İHA yarışmalarını Afyonkarahisar’ımıza kazandırdı. 9-14 Ağustos tarihleri arasında Motor Sporları Merkezinde yapılacak olan TEKNOFEST öncesi alanda çalışmalar tamamlandı. 

TEKNOFEST Uluslararası ve Liseler arası İHA yarışmaları ile ilgili bilgiler veren Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, Afyonkarahisar’ın önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağını söyledi. Asbaşkan Akülke, “TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında ‘İnsansız Hava Araçları’ Yarışması Afyonkarahisar’da ‘Gençlik Oyunları’ ile birlikte gerçekleşecek. Büyük Taarruzun 100. Yılı kapsamında Afyon Motor Sporları Merkezi’nde 9-14 Ağustos tarihlerinde TÜBİTAK tarafından Uluslararası ve Liseler Arası İHA Yarışmaları, Belediyemiz ve Valilik tarafından da 12-14 Ağustos tarihlerinde Gençlik Oyunları düzenlenecek. TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında TÜBİTAK tarafından Afyon Motor Sporları Merkezi’nde Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması, Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları Yarışması ve Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmaları organize edilecek” dedi.

GENÇLİK FESTİVALİ YAPILACAK

Gençlik Festivalinin de yapılacağını hatırlatan Akülke şöyle konuştu; “Büyük Taarruz'un 100. yıl dönümleri çerçevesinde insansız hava araçları ve drone yarışları uluslararası insansız hava yarışları TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilecek. TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilecek 9-14 tarihlerindeki organizasyona Afyon Valiliğimiz ve Afyon Belediyemiz ev sahipliği yapmaktadır. Bu çerçevede teknoloji ve doğaseverleri bir arada buluşturacağız. 12-13-14 Ağustos tarihleri arasında da Gençlik Festivalimiz Afyonkarahisar'da yapılacak. Bizler için bu organizasyonu burada yapılması büyük bir onurdur.”

“HALKIMIZI TEKNOFEST ALANINA BEKLİYORUZ”

Afyonkarahisar halkını TEKNOFEST’in yapılacağı Motor Sporları Merkezine davet eden Akülke, “Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak da bizlerde gençliğin ve gençlerin yanındayız. Doğa sporları ile takım olma gençlerin birbirleriyle ekip olmasını risk almasını öğretmeye çalışacağız. Bunun yanı sıra da zaten TEKNOFEST’e 100. yıl çerçevesinde ev sahipliği yapmak bir anlamda Afyonkarahisar'da doğaseverleri ve teknoloji severleri bir arada buluşturacak. Bunun için gerçekten çok mutluyuz. Afyon halkını Motor sporları merkezine bekliyoruz. Tüm vatandaşlarımızı 9-14 tarihlerinde girişlerin ücretsiz olduğu etkinliğe davet ediyoruz. 12-13 tarihleri arasında ise dev konserlerimiz olacaktır. Halkımızı Afyon Motor Sporları merkezine bekliyoruz” dedi.

Haberin videosu için linki TIKLAYIN

https://wetransfer.com/downloads/2eb3d1d3ebfbfd2bc1336fc21737d8e320220808133412/ebbc6c


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 8.8.2022 16:55:16
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 9.8.2022 09:14:51
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
AFB_3530.JPG_08082022170743-3_1024_768.jpg Orjinal Resim
foto-3.JPG_08082022165455-5_1024_768.jpg Orjinal Resim
ZEYBEK BAŞKAN EŞREFPAŞA MAHALLESİ´NDE
Zeybek Başkan, mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Eşrefpaşa Mahallesi ziyareti kapsamınd
GASTRO AFYON LEZZET FESTİVALİ TANITIM TOPLAN
Ülkemizin Unesco tescilli üç gastronomi şehrinden biri olan Afyonkarahisar 4. kez Uluslar
MİLLET BAHÇESİNDE İMZALAR TAMAM
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´in seçim vaatlerinden olan Millet Bahçesi´nde önemli bi
6
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi