E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
BU GURUR TÜRKİYE´NİN BU ONUR AFYONKARAHİSAR´IN
  Geri
Orjinal Resim

 


BU GURUR TÜRKİYE’NİN BU ONUR AFYONKARAHİSAR’IN

          Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Afyonkarahisar Belediyemiz tarafından Büyük Taarruzun 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası ödül töreniyle sona erdi.

          Spor şehri Afyonkarahisar Dünya Motokros Şampiyonasına dördüncü kez ev sahipliği yaptı. 180 ülkeden canlı yayınlanan organizasyon, 3 milyara yakın izleyiciye ulaştı.Türkiye MotoFest ve Dünya Motokros Şampiyonası heyecanını yerli yabancı 200’binin üzerinde ziyaretçi izledi.  Dünya üzerinde takip edilen ilk on spor dalı arasında yer alan Dünya Motokros Şampiyonası, sadece bir yarış değil aynı zamanda ülkemizin ve Afyon’un tanıtımı adına tam bir turizm organizasyonu oldu.Spor turizminin en büyük etkinliklerinden dünyanın en önemli motokrosçularının yarıştığı Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) Türkiye’de yapılan finaliyle sona erdi. Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) 2022 sezonu şampiyonu Honda’dan Slovak Tim Gajser oldu. Gajser, ödülünü Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in elinden aldı.

120'DEN FAZLA SPORCU 180 ÜLKE 3.1 MİLYAR SEYİRCİ

Afyonkarahisar'da düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası'nı da çeşitli kategorilerde mücadeleler verildi. Dünyanın çeşitli bölgelerinden ve ülkelerinden 120'den fazla sporcunun katıldığı şampiyona; kupa sahiplerinin belirlendiği yarışların ardından son buldu. Yarışçılar, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in destekleri ile yapılan dünya standartlarının üstünde olan Motor Sporları Merkezi'nde ki ödüllü pistte kıyasıya bir mücadele verdi. Afyon Motor Sporları Merkezi'nde yarış heyecanı hafta boyunca devam etti. Dünya Şampiyonası yarışları Afyonkarahisar ev sahipliğinde gerçekleştirilirken, son yarışlar ise bugün tamamlandı. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde düzenlenen ödül törenine Afyonkarahisar Valimiz Kübra Güran Yiğitbaşı, Milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, FİM Başkanı Jorge Viegas, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Dünya Motokros Şampiyonası organizatörü David Luongo, motor tutkunları ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.  

DÜNYA AFYONKARAHİSAR’DA BULUŞTU

        Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, “MXGP Motokros yarışlarının son günündeyiz. Dünyanın en iyi pisti seçilen Afyonkarahisar padokları bütün dünya ile buluştu. Oldukça mükemmeldi yarışlar, festivallerde çok eğlenceliydi. Destek veren Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Dünya Afyonkarahisar'da buluştu. Nefes kesen yarışmaları bir başarı ile sonuçlandırıyoruz. 125’den fazla ülkede milyarlarca insanın seyrettiği motor sporları yarışı etkinliklerinde büyük bir başarıya imza atıldı. Afyonkarahisar bir kez daha büyük bir şehir olduğunu, gastronomide de sporda da her alanda birinci olduğunu ispatladı. Gururlu ve mutluyuz. Bu yolda bizlere destek çıkan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Valimiz, Milletvekillerimiz ve federasyonumuza teşekkür ediyorum. Profesyonel bir organizasyonla hem yarışları hem de festivallerimizi halkımızla buluşturduk. Şehrimiz oldukça heyecanlı ve renkli, eğlenceli anlara ev sahipliği yaptı. Bundan sonra da Kadim şehrimiz Afyonkarahisar uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edecek” diye konuştu.

2022 DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONU TIM GAJSER

           Dünyanın en iyi motokrosçularının yarıştığı MXGP’nin Afyonkarahisar’daki finalinde 2022 sezonunun Dünya Motokros Şampiyonu (MXGP) belli oldu.Bir önceki yarışta Fransa’da şampiyonluğunu ilan eden Honda pilotu Tim Gajser şampiyon oldu. Rahat bir yarış geçirdiği Bitci MXGP Türkiye yarışını da ilk sırada tamamladı.Yamaha’dan İsviçreli Jeremy Seewer, Dünya Motokros Şampiyonası podyumunda ikinci sırayı aldı.  Bitci MXGP TÜRKİYE yarışı, dünya sıralamasında üçüncü sırası için büyük mücadeleye sahne oldu. GASGAS’tan İspanyol Jorge Prado, Yamaha’dan Fransız Maxime Renaux ve Hollanda’dan Glenn Coldenhoff arasındaki kıyasıya rekabeti Jorge Prado kazanarak üçüncülüğü kazandı.Markalar sıralaması ise, Yamaha, Honda, GASGAS şeklinde gerçekleşti.

Bitci MXGP TÜRKİYE’Yİ DE GAJSER KAZANDI

Bitci MXGP TÜRKİYE etabını aynı puanı alan Tim Gajser birinci, Jeremy Seewer ikinci, Kawasaki’den Fransız Romain Febvre üçüncü oldu.

 

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 5.9.2022 09:22:35
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 27.9.2022 14:35:49
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
SİZ İSTEYİN, BİZ ÇÖZELİM
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Başkanlığında vatandaşların doğrudan iletişimini sağlay
ÇEVREMİZİ SEVİYOR, DOĞAMIZI KORUYORUZ
5 Haziran Dünya Çevre Günü, Afyonkarahisar´da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor
BABA ÇOCUK KAMPI KAYITLARI BAŞLADI
Afyonkarahisar Belediyesi aileleri doğa ile buluşturmaya devam ediyor. Motorsporları Merk
2
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
Kent Rehberi
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2023 Bilgi İşlem Merkezi