E-Belediye
Kent Rehberi
Şehir Kameraları
Cenaze Duyuruları
Nöbetçi Eczane
ANASAYFA
AFYONKARAHİSAR
KURUMSAL
PROJELER
HİZMET REHBERİ
E-REHBER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
ENGLISH
BELDEMİZ´İN 71. SAYISI ÇIKTI
  Geri
Orjinal Resim

BELDEMİZ'İN 71. SAYISI ÇIKTI

                Altı yıl aradan sonra ilki 2010 yılında beğeniye sunulan  'Beldemiz Afyonkarahisar' dergisinin 71. sayısı okuyucuları ile buluştu.

                İçerdiği haberler ve görseller ile büyük beğeni toplayan Beldemiz Dergisi'nin bu dönemki sayısında, Afyonkarahisar Belediyesi'nin yatırımlarına, kültürel ve sosyal çalışmalarına yer verildi. Kapağında, Başbakan Binali Yıldırım'ın Afyonkarahisar Belediyesi'ne gerçekleştirdiği ziyaretin yer aldığı derginin içeriği ise her sayıda olduğu gibi yine dopdolu...

            Beldemiz Dergisi'nin yeniden yayın hayatına başlamasını sağlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, derginin sunuş yazısında Afyonkarahisar halkına şöyle seslendi;

Beldemiz’in yeni bir sayısında daha sizlerle buluştuk. Dergimizin bu sayısında Afyonkarahisar’da yaşayan herkesi yakından ilgilendiren yatırım ve hizmetlerimize ilişkin olarak son gerçekleşme ve gelişmeleri bilginize sunmak istedik.

Bu sayımızda yer alan Belediyemiz icraatları dışında gündemimiz, geçtiğimiz dönemin en önemli gelişmesi 15 Temmuz Darbe Girişimi oldu. Bu darbe girişimine kahraman halkımızın gösterdiği büyük direniş ya da devrim Beldemiz dergimizin ana konusunu oluşturdu.  Darbe girişiminin duyulduğu andan itibaren Afyonkarahisar meydanlarını dolduran halkımız 27 gün boyunca “Demokrasi Nöbetleri” ile iradesini sergiledi. Demokrasiye, Cumhuriyete ve kendi oylarıyla işbaşına gelmiş Hükümetine sahip çıktı. 27 gün boyunca yaşananları,  darbe girişine karşı ortaya koyan halk hareketine ilişkin sosyolojik bir değerlendirmeyi çalışma arkadaşlarımın yaptığı röportajda AKÜ Rektör Yardımcısı ve Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Karakaş yaptı. Röportajı ilgi ile okuyacağınıza inanıyorum.

Ülkemizin olağanüstü günlerden geçtiği bir dönemde yaşadıklarımızın gerçek nedenini bir kez daha öğreniyoruz. Ülkemizi parçalayarak bölmek, yönetmek ve yok etmek. Üst akla hizmet eden hainler aracılığıyla yapılan bu girişimler Gezi Parkı Kalkışması ve 17-25 Aralık 2013 Operasyonu ile denendi. Demokrasimizi tehdit eden bu hain terör grubu başarısız olunca son çırpınışla 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne kalkıştı. Halkın gücünü hesaplayamayan hainler tank ve uçaklara karşı direnen Yüce Türk Milleti karşısında yenik düştü. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere sergilenen bu tavırda Millet iradesinin ne kadar değerli olduğu bize ve bütün dünyaya adeta haykırıldı. Bazıları tarafından küçümsenen halkın gücünün darbe girişimine karşı devrim yapacak kadar güçlü olduğu bir kez daha kanıtlandı. Meydanlarda atılan sloganların boşa atılmadığını, yüce değerlerin etrafında toplandığımızı gösterdi.  Yeni kuşak insanımız; demokrasi, Cumhuriyet, Bayrak, Millet, Devlet ve ülkemiz gibi nice değerlerin kolay kazanılmadığını gördü.  Bu değerleri yakından tanıdı. Kıymetini anladı.

Ülkemizin olağanüstü günlerden geçtiği bu dönemde Belediyemiz yatırım ve hizmetleri Afyonkarahisar’da yaşayan herkese, seçmenlerimize taahhüt ettiğimiz gibi şekillenerek devam ediyor. İnşallah bu dönemin sonunda seçim beyannamemizde bulunan taahhütlerimizin de üzerinde gerçekleşmeler ile huzurunuzda olacağız. Çalışmalarımızın ayrıntılarını dergimizin içeriğinde görürken bilgileneceğinizi umuyorum.

15 Temmuz’la birlikte başlayan demokrasi nöbetimizle uyanık olmaya devam ederken; siz değerli okuyucularımıza, Afyonkarahisarlılar'a ve Afyonkarahisar’da yaşayan herkese selam ve saygılarımı sunuyorum.

Beldemiz Dergisi Yeni Sayıyı Okumak İçin Tıklayınız.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 01.12.2016 15:50:50
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 02.12.2016 13:45:27
 
EĞİTİM YUVALARI TEKNOLOJİYLE DONATILIYOR
    Afyonkarahisar Belediyesi tarafından ´eğitime destek´ amacıyla başlatılan Her Okula,
MAHALLE İFTARLARINA BÜYÜK İLGİ
   Afyonkarahisar Belediyesi tarafından dokuz yıldır geleneksel hale gelen mahalle iftarl
ŞANSLI ÖĞRENCİLERİ BAŞKAN ÇOBAN BELİRLEDİ
Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği tarafından 2013 yılından beri ?Mete ve N
3
Evlendirme için Gerekli Evraklar
Sosyal Projeler
Organizasyon Şeması
Beni Haberdar Et
Mevzuat
Etkinlik Haberleri
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Stratejik Plan
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Kültürel Yayınlar
Afemek
E-Araç
Web Mail
Bağlantılar
Rehber
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
Site Tasarım Yönetim : Bilgi İşlem Birimi.
K7 |
Rss |
Site Haritası |
Copyright 2015