E-Belediye
Kent Rehberi
Şehir Kameraları
Cenaze Duyuruları
Nöbetçi Eczane
ANASAYFA
AFYONKARAHİSAR
KURUMSAL
PROJELER
HİZMET REHBERİ
E-REHBER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
ENGLISH
3 BİN 130 ÖĞRENCİYE EĞİTİME KATKI BURSU
  Geri
Orjinal Resim

                BELEDİYE'DEN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE EĞİTİM DESTEĞİ

                3 BİN 130 ÖĞRENCİYE EĞİTİME KATKI BURSU

                BİN DEDİK 3 BİN 130 ÖĞRENCİYE ÇIKARDIK

                Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın geçen Eylül ayında, ihtiyaç sahibi bin öğrenciye eğitime katkı bursu verileceğini açıklamasının ardından, burs için başvuruda bulunan 3 bin 743 öğrenci ailesinden kriterlere uygun olan 3 bin 130'unun başvurusu kabul edildi.

                Açıklanan rakamın 3 katından daha fazla öğrenciye, Aralık ayı itibariyle 80 ila 100 lira arasında değişen rakamlarda isimlerine açılan banka hesapları üzerinden burs ödemesi yapacak olan Afyonkarahisar Belediyesi, Mayıs ayına kadar devam edecek bu burs vesileyle eğitime tam 2 milyon liraya yakın destek verecek.     

                BANKA HESAP KARTLARI BEYAZ MASA'DAN ALINACAK

                Öte yandan başvuruları kabul edilen 3 bin 130 öğrenci ailesinden, alfabetik sıraya göre ilk 500'ünün VakıfBank'tan açılan banka hesap kartları, Beyaz Masa Birimi'nden imza karşılığı teslim edilmeye başlandı. Diğer hak sahiplerine ise önümüzdeki hafta Pazartesi gününden itibaren yine alfabetik sıraya göre banka hesap kartlarının teslim edileceği, ödemelerin ise bir sonraki hafta yapılacağı belirtildi.

                Öğrenci aileleri burs başvurularının kabul edilip edilmediğini, ⇒ Afyonkarahisar Belediyesi'nin resmi internet sitesi üzerinden çocuklarının T.C. kimlik numarasını girerek sorgulayabilecek. Ayrıca başvurusu kabul edilen öğrenci aileleri, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından cep telefonlarına gönderilecek bilgi mesajına göre Beyaz Masa Birimi'ni giderek banka hesap kartlarını alabilecek.

                TOPLAM BURS MİKTARI 2 MİLYON LİRAYI BULUYOR

                Afyonkarahisar Belediyesi'nin bir ilke imza attığı eğitime katkı burslarıyla ilgili açıklama yapan Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cem Kasapoğlu, 3 bin 130 öğrenciden 288'inin anne babası ayrı öğrenciler, yaklaşık 150'sinin yetim-öksüz öğrenciler, 48'inin anne yada babası cezaevinde olan öğrenciler, diğerlerinin ise ihtiyaç sahibi öğrencilerden oluştuğunu söyledi. Eğitim katkı bursunun, Aralık-Mayıs aylarını kapsadığını açıklayan Cem Kasapoğlu, ilk ve ortaokul öğrencilerine 80 lira, lise öğrencilerine ise 100 lira yardım yapılacağını ifade etti. Kasapoğlu, bu planlamaya göre aylık toplam 270 bin lira, 2016-2017 eğitim yılı genelinde ise eğitime 2 milyon liraya yakın katkı sağlayacaklarını söyledi.

                BAŞVURULAR ÇOK YÖNLÜ DEĞERLENDİRİLDİ

                Başvuruların çok sıkı bir değerlendirme sürecinden geçirildiğini belirten Kasapoğlu, "Başvuru süresi sona erdiğinde bize tam 3 bin 743 öğrenci ailesi kayıt yaptırdı. Tüm başvuru sahiplerini, Eylül ayından Aralık ayına kadar yaklaşık iki aylık bir değerlendirme sürecinden geçirdik. İlk etapta vatandaşların beyanını esas aldık, daha sonra mahalle muhtarlarından Fakirlik İlmühaberleri istedik. Son olarak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı gibi kamu kurumlarıyla vatandaşlarımızın beyanlarını karşılaştırarak gerçek ihtiyaç sahiplerini belirledik. Bu çalışmada bizimle birlikte olan ve büyük çaba sarf eden Belediye çalışanlarımız ile kamu kurumlarına çok teşekkür ediyorum" dedi.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 02.12.2016 13:45:14
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 28.12.2016 12:18:56
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
BAYRAMLAŞMA TÖRENİ TAŞ MEDRESE´DE YAPILDI
    Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde, Afyonkarahisar Belediyesi koordinesinde Ramazan
YOLCULARIMIZIN BAYRAMINI KUTLADIK 
Afyonkarahisar Belediyesi Özel Halk Otobüsleri, vatandaşlarımıza Ramazan Bayramı süresinc
BAŞKAN ÇOBAN´DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj ya
6
Evlendirme için Gerekli Evraklar
Sosyal Projeler
Organizasyon Şeması
Beni Haberdar Et
Mevzuat
Etkinlik Haberleri
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Stratejik Plan
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Kültürel Yayınlar
Afemek
E-Araç
Web Mail
Bağlantılar
Rehber
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
Site Tasarım Yönetim : Bilgi İşlem Birimi.
K7 |
Rss |
Site Haritası |
Copyright 2015