E-Belediye
Kent Rehberi
Şehir Kameraları
Cenaze Duyuruları
Nöbetçi Eczane
ANASAYFA
AFYONKARAHİSAR
KURUMSAL
PROJELER
HİZMET REHBERİ
E-REHBER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
ENGLISH
BAŞKAN ÇOBAN´DAN ´YAŞLILAR HAFTASI´ MESAJI   
  Geri
Orjinal Resim

BAŞKAN ÇOBAN'DAN 'YAŞLILAR HAFTASI' MESAJI        

                Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan "Yaşlılara Saygı Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

               Geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran yaşlılarımızın, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara taşınmasını sağlayan toplumsal hayatımızın en kıymetli hazinelerinden biri olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Milli değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaslılarımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesi, tüm ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal yaşama aktif katılmalarının sağlanması, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip olarak kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak öncelikli görevimizdir” dedi. 

Yaşlılarımızın; dünle bugünümüz arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız olduğunu söyleyen Başkan Burhanettin Çoban mesajında şu ifadelere yer verdi; “Geçmiş, kayıtlarda sadece bilgi olarak yer almaz. Geçmişe ait yaşanmışlıklar ve emsalsiz duygular, toplumun hafızası olarak gördüğümüz baş tacımız yaşlılarımızda mevcuttur.

             Her insan için, değişik manalar içeren yaşlılık; herkes tarafından, saygı ve itibar görmenin arzu edildiği, minnet ve şükran duygularının en üst seviyede beklendiği, hassas bir süreç olması bakımından da ayrıca önemlidir.  Yaşlılarını, her daim el üstünde tutmuş bir millet olarak yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermeli; yine onların, toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik bakımdan kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamalıyız. Büyüklerimizi sadece belirlenmiş günlerde değil, her zaman hatırlamamız gerektiği gerçekliğinden hareketle; bizleri bugünlere ulaştıran, tüm büyüklerimizin “Yaşlılara Saygı Haftası”nı kutluyorum.

          Yaşlılarımıza, bağlılık duygularımızın yalnızca bu haftayla sınırlı olmaması dileğiyle ömürlerinin her gününü ve her anını, sağlık, mutluluk ve huzurla yaşamalarını diliyor, yaşlılarımızı saygıyla, sevgiyle selamlıyorum” dedi.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 17.03.2017 15:44:45
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 17.03.2017 15:52:30
 
BAŞKAN ÇOBAN KANAL 3´ÜN KONUĞU OLACAK
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kanal-3´ün canlı yayın konuğu olacak.
KADINANA TÜRBESİ RESTORE EDİLİYOR
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Kadınana Türbesinde restorasyon çalışmaları tüm hızı
TANITIM ATAĞI SÜRÜYOR
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı
1
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Beni Haberdar Et
Bilgi Edinme
360 Afyon
Organizasyon Şeması
Mevzuat
Frig Vadisi 360
E-Araç
Şehit Gazi Derneği
Afemek
Güneşten Süzülen Damlalar
Hava Durumu
Kalkınma Ajansı
Stratejik Plan
Sosyal Projeler
Etkinlik Haberleri
Kültürel Yayınlar
Site İçi Arama
Rehber
Bağlantılar
Web Mail
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
Site Tasarım Yönetim : Bilgi İşlem Birimi.
K7 |
Rss |
Site Haritası |
Copyright 2015