E-Belediye
Kent Rehberi
Şehir Kameraları
Cenaze Duyuruları
Nöbetçi Eczane
ANASAYFA
AFYONKARAHİSAR
KURUMSAL
PROJELER
HİZMET REHBERİ
E-REHBER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
ENGLISH
BAŞKAN ÇOBAN´DAN ´YAŞLILAR HAFTASI´ MESAJI   
  Geri
Orjinal Resim

BAŞKAN ÇOBAN'DAN 'YAŞLILAR HAFTASI' MESAJI        

                Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan "Yaşlılara Saygı Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

               Geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran yaşlılarımızın, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara taşınmasını sağlayan toplumsal hayatımızın en kıymetli hazinelerinden biri olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Milli değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaslılarımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesi, tüm ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal yaşama aktif katılmalarının sağlanması, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip olarak kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak öncelikli görevimizdir” dedi. 

Yaşlılarımızın; dünle bugünümüz arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız olduğunu söyleyen Başkan Burhanettin Çoban mesajında şu ifadelere yer verdi; “Geçmiş, kayıtlarda sadece bilgi olarak yer almaz. Geçmişe ait yaşanmışlıklar ve emsalsiz duygular, toplumun hafızası olarak gördüğümüz baş tacımız yaşlılarımızda mevcuttur.

             Her insan için, değişik manalar içeren yaşlılık; herkes tarafından, saygı ve itibar görmenin arzu edildiği, minnet ve şükran duygularının en üst seviyede beklendiği, hassas bir süreç olması bakımından da ayrıca önemlidir.  Yaşlılarını, her daim el üstünde tutmuş bir millet olarak yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermeli; yine onların, toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik bakımdan kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamalıyız. Büyüklerimizi sadece belirlenmiş günlerde değil, her zaman hatırlamamız gerektiği gerçekliğinden hareketle; bizleri bugünlere ulaştıran, tüm büyüklerimizin “Yaşlılara Saygı Haftası”nı kutluyorum.

          Yaşlılarımıza, bağlılık duygularımızın yalnızca bu haftayla sınırlı olmaması dileğiyle ömürlerinin her gününü ve her anını, sağlık, mutluluk ve huzurla yaşamalarını diliyor, yaşlılarımızı saygıyla, sevgiyle selamlıyorum” dedi.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 17.03.2017 15:44:45
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 17.03.2017 15:52:30
 
BAYRAMLAŞMA TÖRENİ TAŞ MEDRESE´DE YAPILDI
    Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde, Afyonkarahisar Belediyesi koordinesinde Ramazan
YOLCULARIMIZIN BAYRAMINI KUTLADIK 
Afyonkarahisar Belediyesi Özel Halk Otobüsleri, vatandaşlarımıza Ramazan Bayramı süresinc
BAŞKAN ÇOBAN´DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj ya
6
Evlendirme için Gerekli Evraklar
Sosyal Projeler
Organizasyon Şeması
Beni Haberdar Et
Mevzuat
Etkinlik Haberleri
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Stratejik Plan
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Kültürel Yayınlar
Afemek
E-Araç
Web Mail
Bağlantılar
Rehber
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
Site Tasarım Yönetim : Bilgi İşlem Birimi.
K7 |
Rss |
Site Haritası |
Copyright 2015