E-Belediye
Kent Rehberi
Şehir Kameraları
Cenaze Duyuruları
Nöbetçi Eczane
ANASAYFA
AFYONKARAHİSAR
KURUMSAL
PROJELER
HİZMET REHBERİ
E-REHBER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
ENGLISH
ÇANAKKALE ZAFERİ YİĞİTLİKLE ÖRÜLMÜŞ BİR DESTANDIR
  Geri
Orjinal Resim

ÇANAKKALE ZAFERİ YİĞİTLİKLE ÖRÜLMÜŞ BİR DESTANDIR

          Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban;  18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

         Kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü, yüce Türk Milletinin bağımsızlığı, birlik ve beraberliği uğruna canlarını seve seve feda ederek en yüksek mertebeye erişen aziz şehitlere rahmet, şükran ve saygıyla andıklarını belirten Başkan Burhanettin Çoban, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin; askeri stratejik dehanın ve bu dehaya layık neferlerin eseri olduğunu ifade etti. 

Başkan Çoban; “18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi’nin tarih boyunca hürriyet ve istiklâlini her şeyin üstünde tutan, gerektiğinde bu uğurda büyük mücadeleler veren, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmeyen aziz milletimizin kahramanlık destanlarından biri olarak şanlı tarihindeki yerini aldığını söyledi. Başkan Çoban mesajında şu ifadelere yer verdi;  “Kurtuluş savaşına ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olan Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az rastlanan en büyük kahramanlık destanlarından biridir. Bu zafer, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından da insanlık tarihi içinde çok özel bir yere sahiptir. Vatan topraklarının dört bir yanından gelerek, Çanakkale’de, işgal kuvvetlerine geçit vermeyen kahramanlar; bizim bugün millet olarak sahip olduğumuz birlik ve beraberliğin ne kadar sağlam temellere dayandığını bütün dünyaya en gür sesle ilan etmiştir. Çanakkale'de ortaya konulan bu sarsılmaz vatan sevgisi, bu millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür. Çanakkale ruhu göstermiştir ki, dünyada bu milletin varoluş iradesini kıracak hiç bir güç yoktur.

             Vatanımızda, şehit kanlarıyla sulanmış kutsal topraklar üzerinde hür olarak yaşıyor, şanlı bayrağımız büyük bir ihtişamla özgürce dalgalanıyorsa bunun aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu nedenle tarihi zaferlerle dolu Türk ulusu ve bağrından çıkan kahraman Türk ordusunun büyük fedakârlıklarla kazandığı bağımsızlık mücadelesini ve bu uğurda hayatını veren şehit ve gazilerimizin önemini, değerini, anlamını yeni kuşaklara anlatmalı ve aktarmalıyız.

            Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.'' dedi.

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 17.03.2017 15:57:49
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih
 
İSMET ATTİLA´DAN ZİYARET
Maliye, Tarım ve Köy İşleri eski Bakanlarından İsmet Attila, kardeşi Cafer Attila ile bir
KARDEŞ ŞEHİR KONİSPOL´UN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Afyonkarahisar Belediyesi, kardeş şehir ilişkileri çerçevesinde, Arnavutluk´un Konispol
BAŞKAN ÇOBAN´DAN İADE-İ ZİYARETLER
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Afyonkarahisar Şube Müd
6
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Beni Haberdar Et
Bilgi Edinme
E-Araç
Frig Vadisi 360
Mevzuat
Organizasyon Şeması
360 Afyon
Afemek
Güneşten Süzülen Damlalar
Hava Durumu
Kalkınma Ajansı
Stratejik Plan
Sosyal Projeler
Etkinlik Haberleri
Kültürel Yayınlar
Site İçi Arama
Rehber
Bağlantılar
Web Mail
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
Site Tasarım Yönetim : Bilgi İşlem Birimi.
K7 |
Rss |
Site Haritası |
Copyright 2015