E-Belediye
Kent Rehberi
Şehir Kameraları
Cenaze Duyuruları
Nöbetçi Eczane
ANASAYFA
AFYONKARAHİSAR
KURUMSAL
PROJELER
HİZMET REHBERİ
E-REHBER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
ENGLISH
TOKİ KONUTLARI İÇİN BAŞVURULAR 29 MART´TA BAŞLIYOR
  Geri
Orjinal Resim

Toplu Konut Uygulaması kapsamında yeni yapılan 776 adet konut, kuralı satışa sunulacak.  Konutlar için şehit ailelerine, engellilere ve emeklilere öncelik tanınacak…

 

TOKİ KONUTLARI İÇİN BAŞVURULAR 29 MART’TA BAŞLIYOR

 

          Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Zafer Mahallesinde 1073 adet konut yapılıyor. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın girişimleriyle Zafer Mahallesine yapılan 'Emekli Grubu Konut Projesi' için  yapılan 300 adet konut kurası daha önce çekilmişti.

          Emekli Grubu Konut Projesi’nin ardından Toplu Konut Uygulaması kapsamında yeni yapılan 776 adet konutlar da kuralı satışa sunulacak. Satışı gerçekleştirilecek olan konutlar için başvurular, T. Halk Bankası A.Ş.’nin tüm şubeleri tarafından 29 Mart 2017 – 18 Nisan 2017 tarihleri arasında kabul edilecek. Zafer Mahallesi’nde inşa edilecek konutlar, 2+1 ve 3+1 olarak tasarlanmış olup projede geleneksel mimarinin modernize edildiği cephe tasarımının yanı sıra modern anlayışa yakın cephe tasarımları da kullanıldı. Tasarımda yerel mimaride yer alan cephe elemanları, köşe süslemeleri ve taş kaplama gibi özelliklere de yer verildi. Bölgede 1073 konut ile birlikte 2 cami, 3 ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenlemesi yer alacak.

ŞEHİT AİLELERİNE, ENGELLİ VATANDAŞLARA VE EMEKLİLERE ÖNCELİK

         Başvurularda Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimleri, engelli vatandaşlar ve emeklilere öncelik tanınacak. Müracaatlar; Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri,(Sosyal Güvenlik Kurumundan Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar) en az yüzde 40 engelli vatandaşlar, emekliler ve diğer konut alıcı adayları başvuruları olmak üzere 4 ayrı kategoride kabul edilecek. 

ŞEHİT AİLELERİ KURAYA GİRMEYECEK ANCAK…

     Satışa sunulacak konutlardan Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecek.

ENGELLİLER İÇİN 28 ADET  (2+1),  51 ADET (3+1) TOPLAM 79 KONUT KONTENJAN

        Yüzde 40 engelli vatandaşlara; konut sayısının yüzde 10’u kadar, 2+1 konutlar için 28 adet, 3+1 konutlarda A ve C Tipi için 10 adet,  C3 Tipi için 41 adet toplamda 79 adet kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecek.

EMEKLİLER İÇİN 68 ADET (2+1) 127 ADET (3+1) TOPLAM 195 KONUT KONTENJAN

           Emekli vatandaşlarımıza ise konut sayısının yüzde 25’i kadar 2+1 konutlar için 68, 3+1 konutlarda A ve C Tipi için 25, C3 tipi için 102 adet toplamda 195 adet konut kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecek. Kura sonucu bu kategorilerden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri, diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacak.Diğer konut alıcı adayları ise Toplu Konut İdaresinin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecek.

26 NİSAN’DA KURA ÇEKİMİ YAPILACAK

         Proje kapsamında satışa sunulmakta olan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, başvuruların tamamlanmasından sonra, başvuruda bulunanların, noter huzurunda “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” 26 Nisan 2017 tarihinde çekilecek. Kura çekim işlemleri kategori önceliğine göre gerçekleştirilecek. Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde “Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası” çekilmeyerek, İdarenin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut Bilkent Plaza B1 Blok 060 Bilkent/ANKARA Tel: 444 86 54 Faks: (312) 266 77 39 www.toki.gov.tr seçimleri yapılacaktır. Kura çekildiği takdirde 1. kategoride çekilen kura sadece konut belirlemeye yönelik olacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI…

            Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilin de tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.

Detaylı satış fiyat ve koşulları T. Halk Bankası A.Ş. şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası http://www.toki.gov.tr/talep-satis-teslim/2562 aracılığıyla duyurulmaktadır. En düşük ve en yüksek fiyatlar ile alternatifli ödeme koşulları aşağıda sunulmaktadır.

 

 

 

 

 

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 21.03.2017 10:13:39
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 04.04.2017 14:25:06
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
BAYRAMLAŞMA TÖRENİ TAŞ MEDRESE´DE YAPILDI
    Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde, Afyonkarahisar Belediyesi koordinesinde Ramazan
YOLCULARIMIZIN BAYRAMINI KUTLADIK 
Afyonkarahisar Belediyesi Özel Halk Otobüsleri, vatandaşlarımıza Ramazan Bayramı süresinc
BAŞKAN ÇOBAN´DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj ya
2
Evlendirme için Gerekli Evraklar
Sosyal Projeler
Organizasyon Şeması
Beni Haberdar Et
Mevzuat
Etkinlik Haberleri
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Stratejik Plan
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Kültürel Yayınlar
Afemek
E-Araç
Web Mail
Bağlantılar
Rehber
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
Site Tasarım Yönetim : Bilgi İşlem Birimi.
K7 |
Rss |
Site Haritası |
Copyright 2015