BELEDİYE BAŞKANIMIZ MEHMET ZEYBEK´İN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Orjinal Resim

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MEHMET ZEYBEK’İN KURBAN BAYRAMI MESAJI

 

         Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, tüm İslam Âleminin ve Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin Kurban Bayramı'nı kutladı.

        Bayramların birlik ve beraberlik duygularını pekiştirdiğine dikkat çeken Başkanımız Mehmet Zeybek, bayramların dini şuur ve duyguların gelişmesine, milli ve manevi değerlerin güçlenmesine, vesile olduğunu söyledi.

         Bayramların, gelecek nesillere bırakılacak en güzel toplumsal miras olduğunu kaydeden Başkanımız Mehmet Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi; " Milletçe, sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, kardeşlik duygularının doruğa ulaştığı bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Bilindiği üzere Bayramlar; birleştirici ve bütünleştirici özelliği ile toplumsal hayatımızda önemli bir yere sahiptir. İyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı müstesna günlerimizdir. Dini bayramlarımızın oluşturduğu bu manevi ortamları taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlamalı; sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her gününe taşıyabilmek için daha çok çaba göstermeliyiz.

        Tüm kalbimle inanıyorum ki, millet olma şuurunu derinden hissettiğimiz bu özel günlerde; fakirliğin gururuyla kimsenin kapısını çalamayanları, yolları gözleyen yaşlı ve kimsesizleri, başının okşanmasına hasret öksüz ve yetimleri ziyaret ederek, onlara sevgimizi gösterelim ve bayram ruhuna yakışanı yaparak, onlara yardım elini uzatalım.

           Bu duygu ve düşüncelerle; Afyonkarahisar’lı hemşehrilerimin Kurban Bayramı'nı kutluyor, kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize, milletimize, İslam Âlemine, tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum" dedi.   

Diğer Haberler