BEDESTEN MEYDANI MUHTEŞEM OLACAK

Orjinal Resim

BEDESTEN MEYDANI MUHTEŞEM OLACAK

ZEYBEK BAŞKAN’DAN ORTAK AKIL VURGUSU

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, şehrimizi ortak akılla yönetmeye devam ediyor. Göreve geldiğinden bu yana tüm kesimlerin görüş, öneri ve taleplerini alarak çalışmalarına yön veren Başkanımız Mehmet Zeybek, bu kez de Bedesten Kavşağında yapılacak düzenleme çalışmalarını bölge esnafıyla istişare etti.

Şehrimizin simgesi olan Kadınanalar’ın Bedesten Meydanına taşınacağını açıklayan Başkanımız Mehmet Zeybek, bölgede yapılacak düzenlemeleri esnaf ve vatandaşlarımızla paylaştı.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Bedesten Meydanı’nın Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılacak, peyzaj alanları, oturma bankları, havuz düzenlemeleri, fotoğraf çekinme alanları ile adeta bir cazibe merkezi haline geleceğini ifade etti.  Afyonkarahisar’ın her geçen gün gelişip güzelleştiğine dikkat çeken Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, “Bedesten Meydanı, şehrimizin tarihi dokusunu yansıtan, aynı zamanda birçok hatırayı da içinde barındıran, toplumsal buluşma noktası olarak şehrimizin simgesi haline gelmiştir.

Düzenleme projesiyle meydanın daha işlevsel, estetik ve çevre dostu bir şekilde geliştirilmesini amaçlıyoruz. Şehrimizin kültürel mirasına saygı göstererek, modern ihtiyaçları da göz önünde bulundurarak bir denge oluşturmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Ambaryolu kavşağında bulunan “Kadınanalar’ı buraya taşıyacağız. Kavşak düzenlememizde peyzaj alanları, oturma bankları, havuz düzenlemeleri, fotoğraf çekinme alanları bulunacak. Bu projemizi bölge esnafımızla paylaştık. Esnafımız yeni yapılacak düzenlemeyi çok beğendi. Şimdiden Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

 

 

Diğer Haberler