Spor Lisesi

Proje Durumu : Tamamlanan

Proje Detayları

Mevcut spor kompleksimizin içerisinde futbol, voleybol, basketbol, güreş, jimnastik, tenis, judo, tekvando, yüzme gibi branşların bulunduğu geniş imkanlarla donatılmış gündüzlü veya yatılı öğrenim görülebilecek müstakil bir spor lisesinin yapılmasını sağlayacağız.

Spor lisesi ile şehrimizden, tüm ilçe, belde ve köylerimizden gelecek öğrencilerimizin öğrenim görmesi sağlanacaktır.

Küçük yaşlardan itibaren ilkokul veya ortaokulda sportif faaliyetlerde başarılı olan öğrencilerimizin bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler olarak yetişmesini sağlamak, geleceğimiz olan gençlerimizi eğitimli donanımlı topluma faydalı olacak şekilde yetiştirmek en önemli gayemizdir.

Spor lisesi öğrencilerimiz ile şehrimizin amatör ve profesyonel spor faaliyetlerine ve alt yapılarına katkı sağlanacaktır.

Gençlerimiz zararlı alışkanlıklardan uzak tutulacak, aile hayatına fayda sağlanacaktır.

Öğrencilerimizden Akademik kariyer yapmak isteyenlere veya profesyonel sporcu olmak isteyenlere imkan verilmiş olacak ve de gençlerimizin yeteneklerini ortaya çıkararak Türk sporuna ve gelişmesine katkı sağlanacaktır.

Sadece sporcu değil değerleriyle barışık örnek nesil yetiştirmek, geleceğimize ve gençlerimize sahip çıkmak ana gayemizdir.