24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

Orjinal Resim

24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

       Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, “24 Temmuz  Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Basın özgürlüğünün önemine dikkati çeken Zeybek Başkan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yaptığı önemli hizmetlerle halkın haber alma hakkını kullanmasını sağlayan basının, insan haklarının önemli güvencelerinden birini teşkil ettiğini belirtti.

       Mesai mefhumu gözetmeden gece-gündüz, kar-kış demeden canla başla toplumun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi adına her türlü zor şartlar altında mücadele eden basın çalışanlarının, demokrasinin gelişmesinde mihenk taşı görevini üstlendiğini söyleyen Başkanımız Mehmet Zeybek; çağdaş bir toplum için basının güvenilirliğinin ve tarafsızlığının büyük önem arz ettiğini söyledi.

      Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi; “Tarihin her döneminde milletin gözü, kulağı ve sesi olan basın kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmiştir.

       Afyonkarahisar’ımızda yapılan ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulan yatırımların, şehrin faydasına olacak her işin destekçisi olan, her türlü gelişmeyi hem yerel hem de ulusal ve uluslararası platformlara taşıyan yazılı ve görsel medyamıza teşekkürlerimi iletiyorum. Etik ve ahlak kuralları çerçevesinde, dilimizi iyi kullanarak, özel hayata, kişisel haklara saygılı olarak, basın meslek ilkesini gözeterek yayınlarını sürdüren tüm basın çalışanlarını kutluyorum.

        Böylesine önemli bir görevi yerine getirmek için özveri ile çalışan, yerelden ulusala, tüm basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, başarı ve esenlikler dilerim.” dedi.

Diğer Haberler