GASTROAFYON LEZZETLERİ ANKARA´DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Orjinal Resim

GASTROAFYON LEZZETLERİ ANKARA'DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

            Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatları ile Afyonkarahisar Belediyesi ulusal ve uluslararası fuar organizasyonlarındaki atağını sürdürüyor. Afyonkarahisar Valiliği, Belediyemiz ve STK’lar iş birliğinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz ekipleri tarafından hazırlanan stant, turizm sektöründe birçok paydaşı bir araya getiren Uluslararası Travel EXPO Turizm Fuarı'nda da yerini aldı. 16 Kasım'da Ankara ATO Congresium'da kapılarını açan fuar 19 Kasım'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Travel Expo Ankara, bu yıl 6. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. Afyonkarahisar Belediyemiz de gastronomi mutfağı ile fuarda yerini alarak tescilli ürünleri, lezzetlerini, kültürünü, yatırımlarını ve şehrimizi tanıtıyor.

Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından açılan stantta Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’ın tescilli ürünleri başta olmak üzere yöresel lezzetler de ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Gastronomi Şehrimizin coğrafi işaret almış lezzetlerinden, haşhaşlı ekmek, ağzı açık, bükme, lokum, sucuk, ekmek kadayıfı, patlıcan böreği, göce tarhanası, çullama köfte, tandır çorbası, sakala çarpan çorba, mercimekli bulgur pilavı, vişne hoşafı ve haşhaş helvası misafirlere ikram ediliyor. Türkiye’nin 3. Gastronomi Şehri Afyonkarahisar kültürü ve tarihi yanı sıra yöresel lezzetleri bakımından da oldukça dikkat çekiyor.

AFYONKARAHİSAR STANDINA YOĞUN ZİYARET

Yöresel lezzetlerin misafirlere ikram edildiği ve çeşitli turizm noktalarının tanıtıldığı standı hazırlayan ekiplerimiz fuarın ilk gününde birbirinden önemli isimler ve vatandaşları ağırladı. Afyonkarahisar, 19 Kasım’a kadar damakları lezzet ile buluşturmaya devam edecek.

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler